jarmoluk (CC0), Pixabay

Przedstawiciele Allegro zareagowali ostro na informacje o tym, że niektórzy wystawcy namawiają użytkowników serwisu do zakończenia transakcji poza platformą.

Badanie przeprowadzone kilka tygodni temu ujawniło niedozwolone praktyki niektórych sprzedających. Namawiali oni swoich klientów do dokonywania zakupów poza platformą Allegro np. w innym sklepie internetowym. Poza tym zdarzały się sprzeczne z przepisami o ochronie danych osobowych dopisywania klientów do marketingowych baz danych bez uzyskania ich zgody. Okazało się też, że niektórzy sprzedawcy nieświadomie łamią regulamin Allegro – publikują bowiem zachętę do negocjowania ceny czy proponują składanie zamówień drogą telefoniczną.

Przedstawiciele Allegro zwracają uwagę na fakt, że zakończenie transakcji poza Allegro jest niekorzystnym rozwiązaniem także dla samych sprzedających. Nie mają oni bowiem możliwości otrzymania oceny podsumowującej zakup, na którą wiele osób zwraca uwagę w pierwszej kolejności.

Allegro podjęło już działania informacyjne i edukacyjne skierowane do wszystkich sprzedawców. Poinformowano: „22 lutego doprecyzowaliśmy w regulaminie informacje o tym, jakie działania promujące sprzedaż prowadzoną poza Allegro stanowią naruszenie zasad. Będziemy wyrywkowo kontrolować treść korespondencji prowadzonej między sprzedającymi i klientami przez narzędzia udostępniane przez Allegro. Wprowadzamy też w regulaminie zasadę, że jedną z sankcji za złamanie zakazu promocji sprzedaży poza Allegro będzie – po wcześniejszym upomnieniu – obniżenie pozycji ofert danego sprzedawcy w rankingu trafności, a w ostateczności blokada sprzedaży oraz konta”.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. a ja użwa(łe)m programu od kilku lat i mogę stwierdzić, ze interfejs jest fajny, funkcjonalność i prostota też. Programik jest fantastyczny, prosty i funkcjonalny. Lubie go. Problemem jest jednak niewygoda w obsłudze ulubionych i nieczytelna lista (a właściwie jej brak) stacji. Stosunkowo niewielka liczba strumieni tez nie jest atutem tego programu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here