geralt (CC0), Pixabay

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński jest zdania, że za sprawą technologii 5G polskie PKB może wzrosnąć w kolejnych latach o 13-22%. Szef resortu wziął udział w targach technologii mobilnych Mobile World Congress MWC w Barcelonie.

5G to nowa generacja mobilnych technologii komunikacyjnych. Umożliwia ona przyspieszenie transferu danych do minimum 10 Gb/s i znacznie skraca opóźnienie w ich przekazywaniu.

– Bardzo nas cieszy, że w tym roku jest znacznie większa niż dotychczas reprezentacja ze strony polskiej. Głównym tematem przewodnim imprezy są technologie 5G, dzięki którym, jak się szacuje, Produkt Krajowy Brutto naszego kraju może się zwiększyć w najbliższych latach nawet od 13 do 22 proc. – powiedział Kwieciński.

Dodał, że na targach w Barcelonie zaprezentowało się około 60 polskich firm

– Chcielibyśmy, żeby polskie firmy w większym stopniu starały się wykorzystać tę swoją szansę. Nasza tutaj obecność pokazuje, że polski rząd wspiera te branże, że jest to ten segment rozwoju świata, który jest nie tylko ważny dla tych największych graczy światowych, ale że jest on bardzo ważny również dla naszej gospodarki – podkreślił.

MWC to największe w Europie targi technologii mobilnych, które odwiedzają czołowi światowi producenci. Minister odwiedził m.in. stanowiska firm Google, Huawei czy Comarch. Spotkał się z minister energii, turystyki i cyfryzacji Hiszpanii Alvaro Maria Nadal Beldą.

– Dzisiejsza polityka gospodarcza decyduje, czy Polska będzie za 10 lat producentem wysokich technologii, czy jedynie rynkiem zbytu dla zagranicznych firm. Zgodnie z założeniami Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR) budowanie trwałych przewag konkurencyjnych gospodarki wymaga selektywnego wsparcia tych sektorów, które mają znaczący potencjał pozwalający na odniesienie sukcesu w skali globalnej – podsumował minister.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/tvp.info.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here