Myriams-Fotos (CC0), Pixabay

„Rzeczpospolita” informuje, że niemal 9 na 10 pracodawców w Polsce chce w 2018 roku zatrudnić nowych pracowników. Aż 72% firm szykuje również podwyżki dla pracowników.

Najwięcej osób poszukiwanych jest w takich branżach jak IT, budownictwo, logistyka, inżynieria czy usługi biznesowe. 88% pracodawców deklaruje, że w przyszłym roku chce zwiększyć zatrudnienie. Tak wynika z raportu „Trendy na rynku pracy” przeprowadzonego przez firmę Hays Poland.

Pracodawcy poszukują pracowników z uwagi na zwiększony popytu na produkty czy usługi firm, co pośrednio wynika z dobrej koniunktury gospodarczej. Druga przyczyna to brak potrzebnych kompetencji. Jednak aż 89% ankietowanych zdaje sobie sprawę z tego, że pozyskanie ludzi do pracy nie będzie łatwe.

W wielu sektorach polskiego rynku pracy to pracownicy mają przewagę negocjacyjną, a specjaliści w swoich dziedzinach mogą wręcz przebierać w ofertach. Dlatego też wiele firm przygotowuje się na wzrost płac. 72% deklaruje zwiększenie wynagrodzenia w 2018 roku.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here