FotografieLink (CC0), Pixabay

Prawie 2/3 polskich pracowników jest zdania, że jest w stanie znaleźć nową pracę w mniej niż 3 miesiące. Najłatwiej pod tym względem jest w Krakowie. Tak wynika z badania Confidence Index.

Badanie przeprowadziła firma Michael Page. 57,7% osób odpowiedziało, że jest w stanie znaleźć pracę w ciągu 3 miesięcy. Najwięcej optymistów jest w Krakowie, bo aż 66,7%. Na kolejnych miejscach znalazły się Wrocław i Warszawa.

– Wyniki badania znajdują swoje odzwierciedlenie w danych Eurostatu, zgodnie z którymi stopa bezrobocia w Polsce w październiku wyniosła 4,6 proc. Malejące bezrobocie wiąże się z rosnącym optymizmem Polaków i sprawia, że pracownicy czują się pewniej na rynku pracy – powiedział Piotr Dziedzic, dyrektor Michael Page.

Aż 76% ankietowanych jest zadowolonych z aktualnej sytuacji na rynku pracy. Są jednak duże oczekiwania na przyszłość. 54% osób liczy na podwyżkę, a 43,7% na awans zawodowy w ciągu 12 miesięcy.

Dlaczego Polacy zmieniają pracę? Powodem jest chęć zdobycia nowych umiejętności (51,8%), większe zarobki (42,8%) i brak możliwości rozwoju w obecnej pracy (31,9%).

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / tvn24.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here