fot. flash.pro, Flickr.com

Szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański w rozmowie z dziennikiem „Super Express” przyznał, że jest za tym, aby abonament RTV był finansowany z budżetu państwa. Takie rozwiązanie byłoby bowiem mniej uciążliwe dla obywateli.

Obecnie każdy właściciel odbiornika telewizyjnego zobowiązany jest do uiszczania abonamentu w wysokości 22,70 zł miesięcznie, a właściciel radia w wysokości 7 zł miesięcznie. W ministerstwie kultury trwają aktualnie prace nad tym, aby abonament był płacony razem z PIC i CIT i wynosił 8 zł miesięcznie. Jednak prawdopodobnie projekt ten nie wejdzie życie.

Krzysztof Czabański powiedział, że trwają obecnie poszukiwania nowego rozwiązania. Jego zdaniem abonament należy znieść, a media publiczne powinny być finansowane z budżetu państwa.

– To byłby dobry i ciekawy pomysł, nad którym trzeba się mocno zastanowić. Byłby to projekt z korzyścią dla ludzi. Nie byłyby to opłaty indywidualne, nie absorbowałyby nikogo. Trzeba tylko przy tym zagwarantować konkretne sumy na media publiczne, zapisując w ustawie jaka część budżetu idzie na media publiczne. Ja proponowałbym wtedy, aby zrobić zapis w tej kwestii od 2,5 do 3 mld zł rocznie – dodał.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here