By DoulosBen (Own work) [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

Lidl Polska szykuje od marca podwyżki dla swoich pracowników. Wysokość wynagrodzeń wzrośnie o 9,3% w stosunku do poziomu z roku ubiegłego.

Firma docenia zaangażowanie swoich pracowników i oferuje im wysokie zarobki. Od marca bieżącego roku stawki płac w Lidlu ponownie wrosną. Tym razem o 9,3% w stosunku do roku 2017. Pracownicy sklepów będą zarabiać od 2800 do 3550 zł brutto na początku zatrudnienia. Po roku pracy mogą liczyć na pensję w wysokości od 2950 do 3750 zł brutto, a po dwóch latach od 3150 do 4050 zł brutto. Poziom wynagrodzenia zależy od lokalizacji sklepów oraz związanych z tym kosztów życia.

– O naszej pozycji na rynku w Polsce decyduje zaangażowanie naszych pracowników. W Lidlu pracuje ponad 15000 pracowników w całej Polsce, wraz ze wzrostem firmy stale podnosimy pensje. Nasi pracownicy są objęci bezpłatną, prywatną opiekę medyczną. Do pakietu socjalnego dochodzą, paczki świąteczne, bony okolicznościowe oraz „wyprawki dla pierwszoklasistów” – podsumował prezes firmy Maksymilian Braniecki.

W styczniu ubiegłego roku Lidl zapowiedział podwyżki płac o 9% w skali roku. Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl. W Europie marka ma około 10 tysięcy sklepów, w Polsce jak na razie 600.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here