fot. By BriYYZ from Toronto, Canada (LOT Polish Airlines Boeing 787-8 SP-LRF (1)) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Prezes LOT Rafał Milczarski poinformował, że spółka w ciągu siedmiu miesięcy tego roku zarobiła już ponad 150 mln zł z tytułu działalności podstawowej, a więc przewozu pasażerów. To o 63 mln zł więcej niż rok temu. Zdaniem Milczarskiego na koniec roku zyski mogą przekroczyć 300 mln zł.

W budżecie na ten rok Polskie Linie Lotnicze LOT zaplanowały 175 mln zł zysku z działalności podstawowej. W roku ubiegłym były to łącznie 184 mln zł. Prezes podkreśla, że spółka stara się, aby na koniec roku zysk wyniósł więcej niż 300 mln zł.

– W 2017 r. zamierzamy również zwiększyć kwotę wygenerowanej gotówki i osiągnięty wynik netto – zapowiedział Milczarski.

Prezes spółki przewiduje, że trend zwyżkowy powinien utrzymać się także w kolejnych miesiącach. Jak dotąd najlepszy pod względem finansowym był lipiec. Równie obiecujące są dane sierpniowe. Na ten miesiąc przypada szczyt sezonu letniego. Od 2016 roku LOT wdraża nowe założenia biznesowe – otwiera nowe połączenia i zwiększa swoje przychody.

– Dzięki temu strategia rentownego wzrostu przynosi efekty w postaci dynamicznego rozwoju skali działalności, poprawy płynności finansowej i w konsekwencji poprawy rentowności spółki. To bardzo ważne, gdyż dzięki temu budujemy wiar – powiedział Milczarski.

LOT od ubiegłego roku uruchomił 41 nowych połączeń m.in. do Tokio, Los Angeles i Seulu. Wkrótce mają zostać uruchomione nowe połączenia dalekiego zasięgu. Od stycznia do końca lipca linie przewiozły na pokładach swoich samolotów 3,7 mln pasażerów. To o 23% więcej niż w roku ubiegłym.

– W całym 2017 r. planujemy przewieźć 6,6 mln pasażerów. W ten sposób LOT zamierza utrzymać tytuł jednej z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie – zapowiedział prezes spółki.

Rok temu LOT przewiózł łącznie 5,5 mln osób. Udziałowcami spółki są Skarb Państwa (99,82%) oraz TFS Silesia (0,144%) i pracownicy (0,0036%).

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / tvp.info
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here