jwvein (CC0), Pixabay

Prezes PKP Cargo Czesław Warsewicz zapowiedział, że spółka do 2022 roku chce mieć około 65% udziału na rynku krajowym pod względem pracy przewozowej. Oprócz tego grupa chce rozwijać się także poprzez przejęcie i aktywizacje.

– Polska gospodarka jest rozpędzona, dlatego chcemy wykorzystać potencjał hossy przewozowej. Grupa PKP Cargo chce systematycznie zwiększać udział w krajowym rynku, w 2022 r. chcemy mieć 60-65 proc. udziału na rynku krajowym pod względem pracy przewozowej – powiedział Warsewicz.

W ubiegłym roku udziały rynkowe Grupy PKP Cargo według pracy przewozowej w Polsce wyniosły prawie 52%. Oczekiwany udział w roku 2918 ma wynieść prawie 54%.

– W nadchodzących latach PKP Cargo chce rozwijać się organicznie oraz poprzez przejęcia i akwizycje. Mamy potencjał do rozwoju zarówno na rynku krajowym, jak i w regionie. W tej chwili pracujemy nad dużym projektem logistycznym typu joint venture, który wzmocni naszą pozycję m.in. w ramach Jedwabnego Szlaku. Szczegóły tego projektu zostaną podane najdalej do końca tego roku. Oprócz tego mamy jeszcze kilka innych projektów, które analizujemy. Interesują nas zarówno projekty na rynku krajowym, jak i na rynku europejskim – dodał prezes spółki.

Do roku 2016 roku PKP Cargo traciło udziały na rynku europejskim, ale w ubiegłym roku ten trend udało się zahamować. W tym roku spółka na inwestycje chce przeznaczyć mld zł.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/tvp.info.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here