fot. Pixabay

Eksperci szacują, że tylko w tym roku Polacy wydadzą na suplementy diety 4 mld zł. Sięga po nie regularnie 72% mieszkańców kraju, zwykle kobiety w średnim wieku.

Z najnowszego raportu Instytutu Ochrony Zdrowia wynika, że najpopularniejsze są preparaty zawierające magnez, a następnie witaminy, minerały i probiotyki.

– Warto pamiętać, że suplement diety to po prostu produkt spożywczy, taki sam jak bułka, woda, oranżada – a więc nie leczy – zwraca uwagę Witold Laskowski z Instytutu Ochrony Zdrowia.

Tymczasem bardzo często reklamy wprowadzają konsumentów w błąd. Na poziomie europejskim funkcjonuje prawo zabraniające reklamowania suplementów diety jako środków leczniczych.

– Tymczasem w Polsce bardzo często wykorzystywano wizerunek lekarza w reklamach, zawierano w reklamach tzw. przekaz medyczny, a tego nie wolno robić – powiedział Laskowski w wywiadzie dla Polskiego Radia.

Reklamom suplementów uważnie przygląda się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W ostatnim czasie zobowiązał jednego producenta do usunięcia z reklam zwrotów, które sugerują, że sprzedawane przez niego produkty mają właściwości lecznicze i zapobiegają chorobom.

Na początku tego roku krytyczny raport o suplementach diety opublikował NIK. Obecnie, aby na polski rynek wprowadzić suplement wystarczy zgłosić go do inspekcji sanitarnej. W teorii te produkty mogą być kontrolowane, ale dzieje się to rzadko. Rynek jest zbyt duży na możliwości sanepidu.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / polskieradio.pl
PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Ponieważ już w młodym wieku przy bezpośrednim porównaniu mogłem przekonać się, że zostałem „pobłogosławiony” przez naturę średniej wielkości penisem, który przy wzwodzie dochodzi do śmiesznych 14 centymetrów, dlatego już wcześnie zacząłem próbować wszystkiego co możliwe, połykać różne środki lub stosować inne środki domowe, które miały przyczynić się do wzrostu rozmiarów penisa. Jednakże żaden z nich nie był szczególnie skuteczny – co przyczyniało się do tego, że ciążyła na mnie coraz większa presja, a także spadała moja pewność siebie – tak ze swoimi stałymi partnerkami jak i w przypadku przygodnych znajomościami czułem się jak wielkie zero , zwłaszcza w łóżku, dalej więc rozglądałem się za możliwościami rozwiązania tego dylematu. http://vozbujdenie.com/titan-gel-w-polsce-prawdziwe-recenzje-oraz-wyniki-jak-uzywac-i-jak-zamowic.html I to ma być ten efekt zwiększonej objętości członka? Za takie coś, to ja podziękuję!! Ostatecznie musiałem przełamać strach i pójść do dermatologa. Nie było wyjścia. Przez Titan Gel nie mogłem normalnie funkcjonować. Nie mogłem nawet usiąść, a o korzystaniu z toalety, to już nie wspomnę…. Mina lekarza, po ściągnięciu spodni – bezcenna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here