StartupStockPhotos (CC0), Pixabay

Polacy poszukują nowej pracy przez średnio 2,5 miesiąca. Miejsce pracy w ciągu ostatnich 6 miesięcy zmienił co piąty pracownik. Tak wynika z raportu opublikowanego przez Instytut Badawczy Randstad.

Z 31. już badania Monitor Rynku Pracy wynika, że 2-3 lata temu na znalezienie pracy trzeba było poświęcić 3,5 miesiąca. Teraz 2 na 5 ankietowanych uważa, że czas poszukiwania nowego zajęcia jest krótszy niż zakładali.

– Wzrost popytu na pracę wynika z wyraźnego przyspieszania wzrostu gospodarczego w 2017 r. Z analiz Narodowego Banku Polskiego wynika, że mamy rekordowo wysoką liczbę wakatów, co oznacza, że zmiana pracy, szczególnie dla mających poszukiwane na rynku pracy kompetencje, jest stosunkowo łatwa – skomentowała ekspertka Konfederacji Lewiatan Monika Fedorczuk.

Zdaniem ekspertów coraz większe trudności z pozyskiwaniem pracowników sprawiają, że pracodawcy coraz częściej oferują stabilne warunki zatrudnienia w ramach umowy o pracę.

Na nową pracę decydowali się przede wszystkim sprzedawcy i pracownicy obsługi klienta (38%). Pracę w ciągu ostatnich 6 miesięcy zmieniali również inżynierowie (37%) czy robotnicy niewykwalifikowani (32%).

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/tvp.info.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here