StartupStockPhotos / Pixabay

Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak powiedział, że w polskim prawie wciąż są bariery dla rozwoju przedsiębiorstw. Zalicza się do nich biurokracja, skomplikowane i złe przepisy oraz niejasne prawo.

Zdaniem Kaźmierczaka są pewne bariery rozwojowe dla polskich przedsiębiorstw, których nie da się łatwo usunąć. Przykładem jest niewystarczającym kapitał firm.

– Jesteśmy krajem, który miał 50 lat przerwy w ciągłości rozwoju z powodu komunizmu i Związku Sowieckiego, w związku z tym tych kapitałów nie mamy i na to wpływu nie mamy, musimy to po prostu odbudować – powiedział ekspert.

Kaźmierczak jest zdania, że od wielu lat nie znikają też bariery, na które wpływ ma państwo.

– Jest to biurokracja, złe i skomplikowane przepisy i niejasne prawo. Mam nadzieję, że rząd się za to wreszcie weźmie – dodał.

Prezes ZPP rozumie, że obecnie rząd skupił się na walce z mafiami vatowskimi, ale kolejnym krokiem powinna być zmiana systemu podatkowego.

– Mam nadzieję, przedstawiciele Ministerstwa Finansów takie deklaracje składali, że będzie to kolejny krok, który zamierzają wykonać w przyszłym roku, czyli naprawa tego wadliwego, bardzo złego polskiego prawa – podsumował.

Jego zdaniem dokonanie tego kroku wymaga jedynie woli politycznej.

-Ustrój gospodarczy w Polsce minister Wilczek zmienił z jednym prawnikiem w tydzień. Napisali tę słynną ustawę, która jest niedoścignionym wzorem w zakresie prawa jeżeli chodzi o działalność gospodarczą – powiedział Kaźmierczak.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / tvn24.bis.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here