FirmBee (CC0), Pixabay

„Puls Biznesu” informuje, że dostosowanie systemów IT do nowych zasad ochrony danych wymaga sporo czasu i dodatkowej interpretacji prawnej.

Około 80% osób, które zarządzają działami IT w polskich firmach nie jest świadomych tego, co niesie ze sobą reforma danych osobowych. Tymczasem ruszy ona już za kilka miesięcy we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej. Niektórzy o unijnym rozporządzeniu RODO w ogóle nie słyszeli.

RODO będzie stosowane w UE od 25 maja przyszłego roku. Zapowiada wiele nowych obowiązków dla działów IT – rozszerza przede wszystkim definicję danych osobowych. Zgodnie z nowymi przepisami będą to również numery ID, dane dotyczące lokalizacji, zdrowia fizycznego i psychicznego, statusu majątkowego, a także dane genetyczne i biometryczne.

Przedsiębiorcy muszą więc sprawdzić jakie dane przechowują i czy wykorzystują je we właściwy sposób. Kolejnym krokiem jest zweryfikowanie, kto ma dostęp do danych i czy są one przechowywane w sposób bezpieczny. Należy więc zrewidować politykę cyberbezpieczeństwa.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / tvp.info
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here