Poseł Prawa i Sprawiedliwości Tadeusz Cymański chce pomóc najbiedniejszym emerytom. Zaproponował, aby dostawali oni kartki na żywność.

Od marca tego roku najniższa emerytura wynosi 1000 złotych brutto – 854 złotych netto. Dla wielu osób jest to jednak za mało, aby zaspokoić swoje podstawowe potrzeby. Dlatego od wielu miesięcy trwają rozmowy, jak można im pomóc. Rząd mówił o zainicjowaniu programu 500 plus dla emerytów, ale z ostatnich wypowiedzi minister Elżbiety Rafalskiej wynika, że losy programu są niepewne. Ostatnio swój pomysł w tej kwestii przedstawił poseł Cymański.

– Seniorzy w Polsce wymagają stałej pomocy. Trzeba pomyśleć o rozwiązaniu, aby ci emeryci mieli możliwość korzystania z kartek na żywność. Oczywiście w tej kwestii najwięcej trzeba wspierać tych najbiedniejszych, którzy mają 1000 złotych świadczenia – powiedział polityk PiS.

Kartki na żywność obowiązywały w Polsce w czasach PRL. To specjalny system kontroli dystrybucji towarów, który spowodowany był brakiem odpowiedniej ilości produktów na rynku. Kartki uprawniały do zakupu poszczególnych towarów. Niekiedy trzeba było stać w długich kolejkach, aby dany towar dostać. Z systemu tego zrezygnował dopiero rząd Mieczysława Rakowskiego.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/ wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here