Tomasz_Mikolajczyk (CC0), Pixabay

Resort finansów już teraz planuje zmiany w przepisach dotyczących podatku dochodowego od nieruchomości komercyjnych. Premier Morawiecki poinformował, że KE zgodziła się na opodatkowanie galerii handlowych i dużych biurowców.

– Odnieśliśmy sukces w trudnych, żmudnych negocjacjach, które toczyły się na zapleczu z Komisją Europejską w zakresie opodatkowania galerii handlowych i wielkich biurowców, wielkich nieruchomości komercyjnych. I tutaj – kilka dni temu – Komisja Europejska zgodziła się z naszymi argumentami. I będzie opodatkowanie wielkich galerii handlowych i wielkich biurowców – powiedział premier w czasie konwencji PiS.

Resort finansów chce w ten sposób uszczelnić system podatkowy. Ma to zmniejszyć agresywną optymalizację podatkową przy jednoczesnym zachowaniu zasad równej konkurencji i zgodnie z regułami udzielania pomocy publicznej.

Opodatkowane zostaną jedynie te budynki, które są oddane do odpłatnego używania na podstawie umowy najmu, dzierżawy czy leasingu. Jednak budynki niewynajęte nie będą podlegać opodatkowaniu.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/pap.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here