skeeze (CC0), Pixabay

Do końca 2018 roku w Polsce powinno powstać jeszcze około 50 MW instalacji fotowoltaicznych, a do połowy 2019 roku nawet 280 MW. Taką informację przedstawił „Puls Biznesu” powołując się na Instytut Energetyki Odnawialnej IEO.

Instytut monitoruje tempo realizacji projektów, które wygrały pierwsze aukcje na odnawialne źródła energii OZE, zorganizowane pod koniec grudnia 2016 roku i w czerwcu roku 2017.

Łącznie uruchomiono już 40 sztuk instalacji fotowoltaicznych, w tym 20 instalacji o łącznej mocy 19 MW w ramach pierwszej aukcji oraz 20 instalacji o łącznej mocy 8MW w ramach drugiej aukcji.
IEO informuje: „Biorąc pod uwagę szacowaną wielkość wolumenów w zaproponowanym przez rząd projekcie nowelizacji ustawy o OZE w nowym koszyku aukcyjnym dedykowanym farmom fotowoltaicznym i wiatrowym, w efekcie tegorocznych (prawdopodobnie III kwartał) aukcji na energię z OZE zainstalowanych może być 750 MW nowych mocy w instalacjach fotowoltaicznych”.

Pod koniec 2020 roku skumulowana moc w systemach fotowoltaicznych może przekroczyć 1,2 GW. To duży skok dla branży fotowoltaicznej.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/tvp.info.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here