fot. Pixabay

O niemal ¼ zwiększy się do 2020 roku oferta luksusowych apartamentowców, penthouse’ów i rezydencji. Większość nieruchomości tego rodzaju kupowana jest pod wynajem.

Zdaniem ekspertów KPMG wartość rynku nieruchomości w 2016 roku była równa 1,2 mld zł. Do 2020 roku wartość segmentu lokali luksusowych ma sięgnąć około 1,5 mld zł. To oznacza wzrost o 22%.

Zdecydowana większość drogich mieszkań i apartamentowców kupowana jest pod wynajem (80%) przez osoby prywatne i firmy. Pozostałe 20% to zakupy na własny użytek.

– Dotychczas większość nieruchomości luksusowych była w rękach prywatnych właścicieli, czy to nabywających je na użytek własny, czy na wynajem. Obecnie udział klientów instytucjonalnych zaczyna się zwiększać. Na przykład w 2016 r. fundusz Catella Wohnen Europa kupił 72 apartamenty w wieżowcu Złota 44 – powiedział Tomasz Kołodziejczyk z redNet Property Group.

Popyt na luksusowe nieruchomości ma związek z bogaceniem się społeczeństwa. Osób zaliczanych do grupy zamożnych i bogatych jest coraz więcej. Za cztery lata ma być ich 1,25 mln. Ponad 40 tysięcy z nich posiadają majątek w wysokości ponad miliona dolarów w aktywach płynnych.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here