jeanvdmeulen (CC0), Pixabay

„Puls Biznesu” informuje, że rynek domów i mieszkań luksusowych w Polsce rozwija się coraz szybciej. Do Zachodu jednak jeszcze sporo brakuje.

W ubiegłym roku w Polsce sprzedano 4350 mieszkań deweloperskich w cenie powyżej 1 mln zł za lokal. To o 18% więcej niż w roku 2016. Tak wynika z danych portalu RynekPierwotny.pl.

– Zamożni Polacy coraz chętniej kupują luksusowe nieruchomości. Największym rynkiem dla takich lokali jest Warszawa, gdzie wielomilionowe transakcje nie są już czymś nadzwyczajnym. Na początku lutego pojawiła się informacja o sprzedaży luksusowego apartamentu o powierzchni 240 mkw. w Złotej 44 za 11 mln zł. Cena metra kwadratowego sprzedanej nieruchomości także była rekordowa, bo wyniosła prawie 46 tys. zł – powiedziała ekspertka z serwisu Otodom.pl Aleksandra Kubicka.

Eksperci oceniają, że zakup najtańszego apartamentu w Polsce to wydatek około mln zł. W Londynie czy Paryżu na ten cel trzeba wydać co najmniej mln euro.

– Sprzedaż apartamentów luksusowych w całej Polsce po ostatniej dynamicznej zwyżce wynosi obecnie kilkaset jednostek rocznie, co stanowi zaledwie ułamek wolumenu takiej transakcji w każdej ze wspomnianych metropolii – podsumował Jarosław Jędrzyński z portalu RynekPierwotny.pl.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/tvp.info.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here