fot. By Travelarz (Own work) [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons

„Rzeczpospolita” informuje, że w przyszłym roku samorządy szykują rekordowe inwestycje w autobusy na prąd. Rynek jest obecnie bardzo chłonny.

– Ursus zebrał już zamówienia na dostawę w 2018 r. elektrycznych autobusów o wartości prawie 180 mln zł – powiedział prezes firmy Karol Zarajczyk.

Z oficjalnych danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego PZPM wynika, że tylko w pierwszych dziecięciu miesiącach 2017 roku łączna liczba zarejestrowanych w kraju nowych autobusów z napędem elektryczny, hybrydowym lub na gaz CNG wzrosła od roku 2016 roku niemal dwa razy. Dane te dotyczą jednak segmentu autobusów miejskich.

– Zarówno wśród autobusów turystycznych, jak i międzymiastowych oraz minibusów dominuje napęd diesla i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się to zmienić – powiedział prezes PPM Jaku Faryś.

Ekologiczne rozwiązania zyskują na popularności dzięki funduszom UE i strategiom antysmogowym, które wprowadzają samorządy.

Zdaniem szefa serwisu InfoBus.pl Aleksandra Kiereckiego w polskich miastach zarejestrowanych jest 89 autobusów elektrycznych. W ciągu 2 lat pojawi się ich 339.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here