geralt (CC0), Pixabay

„Puls Biznesu” informuje, że mimo spokoju w cenach mieszkań, sytuacja na rynku nieruchomości jest cały czas obserwowana przez deweloperów i potencjalnych kupców. W grudniu zeszłego roku w cenach transakcyjnych lokali mieszkalnych nie było żadnych rewolucji.

Indeks Urban.one przygotowywany przez Cenatorium w dużych miastach wzrósł jedynie o 0,07 pkt, z kolei w Warszawie zanotowano jego spadek o 0,46 pkt.

Eksperci są zdania, że w kolejnych mieszkaniach sytuacja na rynku będzie sprzyjać zakupom nieruchomości na cele mieszkaniowe i inwestycyjne.

– Zakładam, że trend będzie się utrzymywał do momentu podniesienia stopy referencyjnej przez Radę Polityki Pieniężnej. Z komunikatów płynących z Narodowego Banku Polski wynika jednak, że nie planuje ona podniesienia stóp. Jej członkowie dają do zrozumienia, że byliby skłonni do podwyżki dopiero wówczas, gdy inflacja wzrośnie do górnej granicy celu inflacyjnego, czyli do 3,5 proc. Dopóki tak się nie stanie, sprzedaż mieszkań może być wciąż silnie wspierana przez inwestorów – podsumowała starszy analityk runku nieruchomości Barbara Bugaj.

Na rynku deweloperskim należy jednak spodziewać się konsolidacji.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/. wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here