By Alter welt (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 4.0-3.0-2.5-2.0-1.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0-3.0-2.5-2.0-1.0)], via Wikimedia Commons

„Puls Biznesu” informuje, że syndyk wyprzedał upadłą sieć handlową Praktiker Polska. Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się jednak, że borykająca się z problemami finansowymi firma ma nadal szansę istnieć.

W ubiegłym roku umorzeniem skończyło się postępowanie syndykacyjne firmy. Praktikera chciała ocalić spółka 3W Dystrybucja Budowlana, która działa w tym samym sektorze. Za pięć działających marketów była gotowa zapłacić 26,1 mln zł. Jednak nie porozumiała się z wynajmującymi w Grudziądzu, Gdańsku, Olsztynie, Kielcach i Nowym Sączu. 18 września ubiegłego roku sąd ogłosił więc upadłość Praktikera. Władzę w spółce przejął syndyk Krzysztof Gołąb.

Stwierdził, że w związku z rozbieżnościami między wynajmującymi i 3W Dystrybucja budowlana spółki nie da się sprzedać w całości. Tymczasem generuje ona ogromne koszty i straty.

– To dlatego postanowiłem zorganizować wielką wyprzedaż, zbywając towary ze sklepów (często przestarzałe lub wybrakowane) w okresie listopad 2017 – styczeń 2018 kolejno z rabatem 40, 70, a nawet 90 proc. Dzięki tej akacji dzienne utargi Praktikera wzrosły dziesięciokrotnie (z niecałych 50 tys. do powyżej 0,5 mln zł), a do masy upadłości trafiło prawie 22 mln zł – skomentował.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/tvp.info.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here