SavanasDesign (CC0), Pixabay

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zapowiedział, że w pociągach Pendolino pod koniec tego roku pojawić się może internet bezprzewodowy. Składy kolei zostały w Polsce zamówione 7 lat temu.

Adamczyk stwierdził, że włoska firma Alstrom, producent Pendolino złoży PKP Intercity nową ofertę. W grudniu tego roku lub w styczniu przyszłego roku w wagonach maszyn pojawi się być może oczekiwany przez podróżnych internet bezprzewodowy. Minister dodał, że poprzedni rząd, który odpowiada za zakup pociągów zaniedbał tę kwestię.

W 2011 roku PKP Intercity podpisało umowę na zakup 20 składów Pendolino. Całość kosztowała 2,65 mld zł. Podpisana umowa obejmowała także utrzymanie techniczne pociągów przez okres maksymalnie 17 lat. W październiku 2012 roku francuska firma Karmar zaczęła budowę zaplecza technicznego dla pociągów na stacji Warszawa Grochów. Budowa zakończyła się w roku 2014. Wówczas też wjechały do niej dostarczone maszyny.

Pendolino kursują od grudnia 2014 roku w ramach kategorii pociągów Express InterCity Premium na trasie Warszawa – Gdynia, Warszawa – Katowice, Warszawa – Kraków oraz Warszawa – Wrocław. Maksymalna prędkość osiągana przez składy to 200 km/h.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here