TheDigitalWay (CC0), Pixabay

Narodowy Bank Polski udzielił firmie MasterCard zgody na podwyższenie do 100 złotych limitu płatności zbliżeniowych bez konieczności podawania kodu PIN. Zmiany wejdą w życie najwcześniej w połowie przyszłego roku.

– Zgodnie z raportami branżowymi zbliżeniowo smartfonem płaci już ponad milion Polaków. Technologia zbliżeniowa staje się też standardem wygodnych i bezpiecznych transakcjurządzeniami elektronicznymi, takimi jak np. inteligentne zegarki czy inne wearables. Podniesienie limitu płatności bez PIN do 100 zł sprawi, że technologia zbliżeniowa stanie się jeszcze wygodniejsza i powszechniejsza, przyspieszając tę ewolucję w kierunku cyfrowości – powiedział dyrektor generalny polskiego oddziału firmy MasterCard Bartosz Ciołkowski.

W 2017 roku średnia wartość transakcji zbliżeniowej przekroczyła po raz pierwszy 50 złotych i była trzy razy wyższa niż w roku 2010. Tak wynika z badania Polasik Research. Dzisiaj limit płatności zbliżeniowych bez PIN wynosi 50 zł. Ustalono go w roku 2007.

– Teraz zmieniły się realia gospodarcze, co wpłynęło na zwiększenie wartości codziennych zakupów. W ciągu 10 lat (2007-17) skumulowany wzrost PKB w przeliczeniu na jednego Polaka wyniósł 49 proc. – poinformowano.

MasterCard to firma technologiczna i organizacja zrzeszająca ponad 25 tysięcy instytucji finansowych, które wydają karty płatnicze z logo MasteCard, Maestro i Cirrus.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/tvp.info.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here