By Serge Serebro, Vitebsk Popular News (Own work) [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

Prezydent Białorusi zapowiedział zmianę zasad ochrony granicy państwowej w roku 2018. Łukaszenka dodał, że liczy w tej sytuacji na pomoc Rosji i UE w walce z przemytnikami, bandytami i szarlatanami. Taką informację przekazała Telewizja Biełsat.

Nowymi priorytetami służby granicznej na Białorusi mają być zapobieganie nielegalnemu przenikani na terytorium kraju ekstremistów i terrorystów, niedopuszczanie do przewozu towarów pochodzących z przemytu, walka z nielegalnymi imigrantami, walka z przemytem narkotyków i budowa nowej infrastruktury.

Plan został opracowany z uwzględnieniem nowych elementów sytuacji. Jest to m.in. umocnienie przez kraje sąsiednie granicy zewnętrznej UE w związku z kryzysem migracyjnym oraz w związku z większym zagrożeniem terrorystycznym w Europie Zachodniej.

– Ponosimy niemałe koszty, przeszkadzając wszelkiego rodzaju migrantom, bandytom, szarlatanom i grupom przestępczym w ich przenikaniu do Europy i z powrotem na Wschód. Wykonujemy międzynarodowe funkcje. Powiem szczerze: społeczność międzynarodowa, zwłaszcza Europejczycy (Rosjanie zresztą też), mogliby finansowo aktywniej uczestniczyć w tym, aby weprzeć nasze wysiłki w walce przeciwko wszelkiego rodzaju osobom łamiącym prawo – powiedział prezydent Białorusi.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / tvp.info.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here