By Bronisław Komorowski (photo by Jacek Turczyk) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

W mediach w ostatnim czasie mówi się o starcie Bronisława Komorowskiego w wyborach do PE w roku 2019. Zdaniem niektórych były prezydent znajdzie się na liście warszawskiej.

Portal Wirtualna Polska powołał się na pogłoski szerzone w PO. Podobno Bronisław Komorowski uzgodnił już z kierownictwem partii start w wyborach. Polityk chce wystartować z Warszawy, ale tu pojawia się problem, gdyż z pierwszego miejsca w stolicy może wystartować Ewa Kopacz.

Sławomir Rybicki, minister w kancelarii Komorowskiego mówi, że jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o starcie byłego prezydenta w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jego zdaniem nie jest to jednak zły pomysł.

– Parlament Europejski jest dla zawodowych polityków, a nie dla kogoś, kto się dopiero uczy polityki. Byli prezydenci na pewno mają kwalifikacje, by tam zasiadać – podsumował.

Zdania na temat ewentualnego startu byłego prezydenta w wyborach do europarlamentu są mocno podzielone. Niektórzy członkowie PO są zdania, że Komorowski nie jest przygotowany do roli europosła np. pod względem językowym.

Sam zainteresowany sprawy nie komentuje.

– Ja się nie zarzekam, że nigdy nie będę już aktywny w polityce – powiedział w marcu Komorowski.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here