fot. TSGT James Mossman, U.S. Air Force [Public domain], Wikimedia Commons

Ri Yong Ho, minister spraw zagranicznych Korei Północnej powiedział, że prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wypowiedział wojnę między tymi krajami. Taką informację przekazało CNN.

Minister w związku z wypowiedziami Trumpa oraz jego wpisami na Twitterze dodał, że wojsko Korei Północnej jest gotowe na zestrzelenie każdego amerykańskiego samolotu, który przeleci nad Półwyspem Koreańskim, nawet gdy nie naruszy przestrzeni powietrznej samej Korei Północnej.

– Z uwagi na deklaracje Trumpa, wszystkie opcje są obecnie rozważane przez władze Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej. Skoro Stany Zjednoczone wypowiedziały wojnę naszemu krajowi, będziemy mieli wszelki prawo do podjęcia w odpowiedzi kroków, w tym prawo do zestrzelenia bombowców strategicznych USA, nawet jeśli poruszają się one jeszcze poza przestrzenią powietrzną Korei Płn. – skomentował Ri.

W sobotę koreański minister uczestniczył w forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Powiedział wówczas, że prezydent Trump sprawił, że wizyta rakiet Korei Północnej w USA jest nieunikniona. Zdaniem Ri reżim jest już tylko o kilka kroków od stworzenia swoich sił nuklearnych. Nie ma też nadziei, że zmieni zdanie pod wpływem nowych sankcji.

W ubiegły wtorek Trump ostrzegł Kim Dzong Una, ze kontynuowanie programu nuklearnego jest misją samobójczą. Nazwał go „Rocket Man”, nawiązując do przeboju Eltona Johna. Dodał, że w razie potrzeby USA będą zmuszone do zniszczenia całej Korei Północnej.

Ri w sobotę oświadczył, że celem Pjongjangu jest ustanowienie równowagi sił z USA.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / onet.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here