fot. Oryginał: Michał Józefaciuk Praca pochodna: TharonXX [CC BY-SA 3.0 pl], Wikimedia Commons

Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że największym zaufaniem społecznym (71%) cieszy się prezydent Andrzej Duda. Za nim plasują się premier Beata Szydło (56%) i Paweł Kukiz (51%). Z kolei liderami rankingu nieufności są szef MON Antoni Macierewicz (55%) i Grzegorz Schetyna z PO (51%).

Sierpniowy sondaż przyniósł spore zmiany. Największym zaufaniem nadal cieszy się prezydent, ale jego notowania są najlepsze od czasu, gdy objął swój urząd. Na drugim miejscu wśród polityków obdarzonych największym zaufaniem znajduje się premier Szydło. W jej przypadku wynik nie zmienił się znacząco. Na podium plasuje się jeszcze Paweł Kukiz, któremu ufa 51% badanych.

Poza pierwszą trójką znalazł się wicepremier Mateusz Morawiecki. Jemu ufa 43% ankietowanych. Kontrowersyjnym politykiem niezmiennie pozostaje minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Ufa mu 42% osób, ale jednocześnie 40% badanych deklaruje, że nie ma do niego zaufania.

Po 37% deklaracji zaufania zebrali prezes PiS Jarosław Kaczyński (jednocześnie 50% nieufności), szef MSWiA Mariusz Błaszczak oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Polacy niezmiennie nie ufają natomiast Antoniemu Macierewiczowi (55%). Na drugim miejscu w tym rankingu znajduje się lider PO Grzegorz Schetyna, a na trzecim prezes PiS Jarosław Kaczyński. Poza podium znalazł się Ryszard Petru z Nowoczesnej.

Badanie „Aktualne problemy i wydarzenia” zostało przeprowadzone metodą wywiadów bezpośrednich na  reprezentatywnej, losowej próbie 1009 dorosłych Polaków.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / tvpparlament.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here