WikimediaImages (CC0), Pixabay

Departament Sprawiedliwości USA rozpoczął dochodzenie w sprawie Fundacji Clintonów. Magazyn „The Hill” informuje, że śledztwo ma wykazać, czy doszło do działań o charakterze korupcyjnym wówczas, gdy Hillary Clinton była sekretarzem stanu w administracji prezydenta Obamy.

Ważną rolę w śledztwie odgrywa oddział FBI w Little Rock w stanie Arkansas. To tam Fundacja Clintonów rozpoczęła swoją działalność. Agenci Federalnego Biura Śledczego sprawdzają, czy Hillary i Bill Clintonowie obiecywali korzystne decyzje rządu w zamian za dotacje na konta fundacji oraz czy darczyńcy takich dotacji dokonywali. Dochodzenie wyjaśni również czy Clintonowie nie wykorzystywali uprzywilejowanego statusu podatkowego fundacji w celu osiągnięcia osobistych korzyści majątkowych.

Media w USA już jakiś czas temu donosiły o dotacjach dla Fundacji Clintonów od podmiotów, wobec których administracja podjęła korzystne decyzje biznesowe. Publicysta Peter Schweizer stworzył na ten temat film „Kasa Clintonów”. Jednak jak dotąd dowodów na korupcję nie ma.

Niektórzy politycy od dawna postulowani o ponowne zbadanie sprawy. Prezydent Trump przekonywał, że prokuratorzy i FBI powinni się zająć właśnie tą kwestią.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here