hzv_westfalen_de (CC0), Pixabay

Rzecznik prasowa Departamentu Stanu USA zapewniła, że wszelkie doniesienia o zawieszeniu współpracy wojskowej z Polską są nieprawdziwe.

Dziennikarze portalu Onet.pl poinformowali wcześniej, że Amerykanie do czasu wprowadzenia zmian w nowelizacji ustawy o IPN nie będą spotykać się z polskimi władzami. W przypadku braki zmian Stany Zjednoczone miały nawet zagrozić blokadą finansowania wspólnych projektów wojskowych.

– Jasno wyraziliśmy nasze obawy odnośnie tego prawa. Doniesienia o rzekomym zawieszeniu współpracy wojskowej, dotyczącej bezpieczeństwa albo dialogu na wysokim szczeblu z Polską, są zwyczajnie nieprawdziwe – skomentowała te doniesienia Heather Nauert.

Dodała, że władze USA rozmawiały na ten temat m.in. z ambasadorem USA w Polsce Paulem W. Johnsem.

– Polska jest naszym bliskim sojusznikiem i to się nie zmieniło. To nie oznacza, że nie mamy różnicy zdań w sprawie prawa, które weszło w życie. Nasze obiekcje są dobrze znane. Wierzymy, że byliśmy i będziemy w stanie prowadzić szczere rozmowy, a media będą mogły w swobodny sposób to relacjonować, nawet w taki sposób, z którym kraje nie do końca będą się zgadzać. To jest ważne, w taki sposób ludzie uczą się o przeszłości – dodała Nauert.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here