fot. MediaWnet, flickr.com

„Super Express” informuje, że Minister Obrony Narodowej może zostać zdymisjonowany. Za jego zwolnieniem miał opowiedzieć się sam prezydent Andrzej Duda.

Premier Mateusz Morawiecki 27 grudnia zadeklarował, że po 6 stycznia 2018 roku przedstawi zmiany w składzie rządu. Na dymisję Macierewicza wpływ mają mieć jego kiepskie relacje z prezydentem. Jego konflikt z Dudą pogłębić miał się po wizycie prezydenta w Kuwejcie. Duda udał się tam na spotkanie z członkami polskiego kontyngentu wojskowego, który uczestniczy w operacji Inherenet Resolve skierowanej przeciwko dżihadystom.

Okazuje się, że Macierewicz chciał zablokować ten wyjazd. Niewiele brakowało, a do Kuwejtu nie polecieliby oficerowie BOR, którzy przygotowywali wizytę na miejscu. MON nie chciało bowiem udostępnić samolotu, po tym jak okazało się, że Hercules jest zepsuty.

Dla Macierewicza bezlitosne są również sondaże. Za dymisją szefa MON opowiada się 59% badanych. Jednak ostateczną decyzję podejmie Jarosław Kaczyński.

– Dymisja to nic pewnego, wygląda na to, że prezes woli kontrolować konflikt prezydenta z szefem MON, niż zostać wrogiem Macierewicza – powiedział jeden z polityków PiS.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here