Gowin nowa partia Anacki
fot. Piotr Drabik, Flickr.com

Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego i były minister sprawiedliwości zaproponował rozwiązanie, które obecnie nie mieści się w ramach polskiej konstytucji. Polityk chce, aby rodzice w wyborach mogli głosować za swoje małoletnie dzieci.

Lider Porozumienia swój postulat ogłosił w czasie sobotniej konwencji programowej PiS. Gowin stwierdził, że dobrym pomysłem byłoby zniesienie zasady „jedna osoba – jeden głos” i wzmocnienie osób, które posiadają dzieci.

– Chcę przywołać też konstytucyjno-wyborczy postulat Porozumienia. Mam nadzieję, że ten postulat zostanie wsparty przez przyjaciół z całej Zjednoczonej Prawicy i uda się go zrealizować na gruncie nowej konstytucji. Mam na myśli głosowanie rodzinne. Tak, by rodzice wychowujący małe dzieci dysponowali nie tylko głosem własnym, ale też głosem swoich dzieci. Te dzieci są przyszłością Polski. Ci, którzy wychowują te dzieci, myślą nie tylko o własnym dobru, myślą o dobru całej Polski, co powinno znaleźć też wyraz w systemie wyborczym, systemie głosowania – zaznaczył.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here