Pokhara1 (CC0), Pixabay

Portal 300polityka.pl informuje, że jutro Jacek Wojciechowicz ogłosi swój start w wyborach na prezydenta Warszawy.

Były wiceprezydent stolicy, który dwa miesiące temu odszedł z PO miał zasugerować to w tamtym tygodniu, a teraz swoją decyzję ogłosi oficjalnie.

– To będzie podkreślenie wyjścia z walki kandydatów duopolu PO-PiS, interesom i swoistej „wojenki” dwóch największych partii kosztem mieszkańców stolicy. To kandydat niezależny, doświadczony samorządowiec. Chce udowodnić, że o Warszawę walczy się każdego dnia, angażując w sprawy zwykłych ludzi, a nie dostając instrukcje z central na Nowogrodzkiej czy Wiejskiej – powiedział anonimowy informator.

Kilka dni temu Wojciechowicz powiedział, że jest coraz bardziej skłonny do wzięcia udziału w wyborach na prezydenta Warszawy, zwłaszcza widzą kandydatów PO i PiS. Zapowiedział także zbieranie podpisów pod akcją „Stop likwidacji lotniska Chopina”.

21 lutego bieżącego roku Wojciechowicz na Facebooku poinformował, że odchodzi z Platformy Obywatelskiej: „Dziś podjąłem niełatwą dla mnie decyzję o opuszczeniu PO. Niełatwą bo lojalność wobec własnego środowiska politycznego jest dla niezwykle ważna. Ale nie jestem w stanie obserwować tego jak niszczona jest PO”.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here