By Adrian Grycuk (Own work) [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons

„Super Express” twierdzi, że politycy PiS otrzymać mieli specjalne wytyczne na temat tego, jak mają wypowiadać się w mediach o relacjach z USA i o sprawie przyznania wysokich nagród pieniężnych członkom gabinetu premier Szydło.

Dziennikarze dotarli do „przekazów dnia”, które posłowie PiS otrzymali od kierownictwa partii. Dotyczą one głośnych w ostatnich dniach spraw – przyznania nagród dla ministrów rządu Beaty Szydło oraz doniesień Onetu odnośnie relacji ze Stanami Zjednoczonymi.

Posłowie partii rządzącej mieli mówić, że premie miały charakter jednorazowy, a opozycja sięga po zsumowane kwoty, aby wywołać poklask w mediach. Tymczasem PO powinna rozpocząć od siebie. Ministrowie z rządu PO i PSL powinni przekazać więc swoje nagrody z 8 lat na Caritas.

Oprócz tego posłowie PiS mieli podkreślać, że dwustronna współpraca strategiczna z USA nie jest zagrożona, a kontakty ze Stanami Zjednoczonymi są na takim samym poziomie jak do tej pory. Informacje Onetu są zaś fake newsem.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here