By Adrian Grycuk (Own work) [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons

Kilka dni temu posłanka Joanna Schmidt poinformowała o swoim odejściu z Nowoczesnej. Okazuje się, że ma już plany na swoją polityczną karierę.

– Ludzie namawiają mnie do startu w wyborach prezydenckich w Poznaniu, te namowy nasiliły się po tym, jak zdecydowałam się odejść z Nowoczesnej. Bardzo poważnie to rozważam – powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską.

Schmidt ma zamiar w najbliższym czasie przeprowadzić ze współpracownikami analizy jak duże miałaby szanse startując w Poznaniu. Przypomniała, że w swoim okręgu wyborczym uzyskała najlepszy wynik podczas wyborów parlamentarnych, uzyskując ponad 35 tysięcy głosów.

W minioną środę Joanna Schmidt poinformowała o swoim odejściu z Nowoczesnej. Na Twitterze napisała: „Odchodzę z Nowoczesnej. Dziękuję wszystkim za 3-letnią współpracę. Moim 36 tys. wyborcom deklarują dalszą pracę na rzecz wartości liberalnych”.

– Niestety nie mogę się zgodzić na sposób, w jaki dzisiaj traktowane są wartości Nowoczesnej i osoby, które na rzecz tych wartości pracują. Partyjniactwo nigdy nie miało być credo Nowoczesnej. Dlatego podjęłam trudną dla mnie decyzję o opuszczeniu Klubu Poselskiego i partii Nowoczesna – dodała.

Obecnie jest posłem niezrzeszonym.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here