Nowa partia Jarosława Gowina będzie nazywać się Porozumienie. Zostało to ogłoszone podczas konwencji, która odbywa się na warszawskim Stadionie Narodowym. Porozumienie jest ugrupowaniem, które powstało na bazie Polski Razem. Łączy w sobie środowiska wolnościowe, samorządowe i republikańskie. Na konwencji pojawiło się ponad tysiąc osób. Wśród nich nie znalazł się Jarosław Kaczyński, który jest chory.

– Obóz zjednoczonej prawicy przywrócił Polakom poczucie, że ich głos ma znaczenie. Przez ponad ćwierć wieku większość polityków w kampaniach mówiło jedno, a później robiła drugie. W ten sposób odbierano ludziom sens wiary w politykę. Zjednoczona Prawica dała impuls do odrodzenia demokracji. To my przywróciliśmy Polakom, że wybory mają sens. Nasz rząd konsekwentnie wypełnia porozumienie zawarte przy urnach wyborczych dwa lata temu – powiedział Jarosław Gowin podczas swojego przemówienia.

Krótki list skierowany do lidera Zjednoczonej Prawicy odczytał szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Kaczyński napisał w nim: „Bardzo się cieszę, że tworzycie nową partię. Cieszę się, że poszerzone o nowe kręgi ugrupowanie wzmocni obóz Zjednoczonej Prawicy. Cel, który przed sobą postawiliśmy, jest bardzo ambitny, ale wbrew temu co mówią nasi wewnętrzni i zewnętrzni przeciwnicy jest możliwy do osiągnięcia. Musimy być razem. To jest truizm, ale taka jest prawda”.

Konwencja została rozpoczęta od spotu z liderami nowej partii.

– Wierzymy w ewolucyjne zmiany. Wyróżnia nas nacisk, jaki kładziemy na gospodarkę, w przywiązanie do idei samorządności – mówi w spocie lider nowej formacji. Partia ma łączyć wolnościowe podejście do gospodarki i konserwatyzm w sprawach obyczajowych – skomentował Gowin.

Na konwencji pojawił się m.in. Zbigniew Gryglas, który do Porozumienia przeszedł z Nowoczesnej, a także byli członkowie Partii Wolność, w tym Robert Anacki, były wiceprezes partii Korwin-Mikkego.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Przy dobrym poprowadzeniu partii przez Gowina, Polska razem może osiągnąć niemały sukces. Myślę,że Polacy łakną zmian jak nigdy wcześniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here