By Adrian Grycuk (Own work) [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons

Posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt wybrana została na wiceprzewodniczącą europejskiej partii Porozumienie Liberałów i Demokratów na rzecz Europy ALDE.

Ryszard Petru jeszcze jako przewodniczący partii rekomendował Schmidt na stanowisko wiceszefowej ALDE. Informację tę potwierdziła rzeczniczka partii Paulina Henning-Kloska. Powiedziała, że kandydatura Schmidt została zaakceptowana przez krajowy zarząd partii.

1 grudnia na kongresie Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy Joanna Schmidt była jednym z siedmiorga kandydatów ugrupowania, które zasiada w Parlamencie Europejskim. Uzyskała 370 głosów, co dało jej drugi wynik wśród zgłoszonych osób.

Partia zrzesza 55 liberalnych ugrupowań z UE. Jej liderem jest Hans van Baalen, a szefem frakcji ALDE w PE Guy Verhofstadt. Nowoczesna jest członkiem tego ugrupowania od czerwca 2016 roku. Petru w liście polecającym napisał, że Schmidt byłaby wzmocnieniem dla biura ALDE, które zyskałoby polityka gotowego na poświęcenie się problemom Europy.

Kilka dni temu Guy Verhostadt na Twitterze opublikował post, w którym życzył powodzenia Ryszardowi Petru: „Powodzenia Ryszardzie Petru w twoich wysiłkach na rzecz jednoczenia opozycji przeciwko działaniom Prawa i Sprawiedliwości w sprawie manipulacji przy prawie wyborczym”.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/ wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here