Kamila Gasiuk-Pihowicz

Posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz została ukarana przez Prezydium Sejmu. Taką informację przekazał wicemarszałek Semu Ryszard Terlecki z PiS. Kara ta polega na jednorazowym obcięciu jej uposażenia o 25%. Dotyczy zaś naruszenia przez posłankę powagi Sejmu w czasie głosowań czwartkowych.

Za nałożeniem kary na posłankę Nowoczesnej głosowali marszałek Semu Marek Kuchciński, wicemarszałkowie z PiS Ryszard Terlecki i Beata Mazurek oraz wicemarszałek Stanisław Tyszka z Kukiz’15. Przeciwna była Małgorzata Kidawa-Błońska z PO. W posiedzeniu Prezydium Sejmu nie wzięła udziału Barbara Dolniak z Nowoczesnej.

Gasiuk-Pihowicz już zapowiedziała odwołanie się od tej decyzji. Uważa, że została ukarana za to, iż niezłomnie mówi o łamaniu konstytucji przez PiS.

– Wieloletnim zwyczajem funkcjonującym w Sejmie było to, że w sytuacji, w której dochodzi do łamania regulaminu Sejmu, podnoszą się emocje na sali plenarnej, szef klubu ma prawo wystąpić z wnioskiem o przerwę dla klubu, by uspokoić emocje na sali – skomentowała.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/tvpparlament.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here