AlexAntropov86 (CC0), Pixabay

Prezydent USA Donald Trump napisał na Twitterze, że Kim Dzong Un przekazał, że zgadza się na całkowitą rezygnację z broni jądrowej, a nie tylko na zamrożenie programów jądrowych.

Kim obiecał, że w czasie przygotowywania się do spotkania z Trumpem nie będą przeprowadzane żadne próby rakietowe. Trump napisał: „To ogromny postęp, ale sankcje będą utrzymane aż do zawarcia porozumienia. Rozpoczęło się planowanie spotkania”.

Przywódca Korei Północnej za pośrednictwem dyplomatów z Korei Południowej poprosił o spotkanie z prezydentem USA. Ma ono się odbyć w maju. Poinformował o tym Czung Uj Jong, południowokoreański szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Trump zaakceptował propozycję spotkania. Prawdopodobnie dojdzie do niego w maju. Prezydent Stanów Zjednoczonych cieszy się z tego, że posiada reputację skutecznego negocjatora umów.

Przedstawiciel Białego Domu zapowiedział jednak, że jedynym rozwiązaniem możliwym do zaakceptowania jest trwała denuklearyzacja Korei Północnej. W terminie odbędą się też planowane na kwiecień wspólne manewry USA i Korei Południowej. Kim Dzong Un miał powiadomić, że zdaje sobie sprawę z rutynowego charakteru tych ćwiczeń.

Korea Południowa oczekuje, że planowane na maj spotkanie na szczycie doprowadzi do denuklearyzacji reżimu. Prezydent kraju wyraził uznanie dla Trumpa za przyjęcie zaproszenia.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/tvp.info.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here