By Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], from Wikimedia Commons

Jest wniosek prokuratury o uchylenie immunitetu poselskiego przewodniczącego klubu PO Sławomira Neumanna. Mowa o art. 231 par. 2 Kodeku karnego. Neumann jako wiceminister zdrowia miał przekroczyć uprawnienia w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez prywatną klinikę Sensor Cliniq. Taką informację podali reporterzy „Magazynu Śledczego Anity Gargas”.

Politykowi zarzuca się, że nakłonił prezesa mazowieckiego oddziału NFZ do zawarcia niekorzystnego kontraktu ze wspomnianą kliniką. Obciążające Neumanna zeznania złożył jeden z byłych dyrektorów Narodowego Funduszu Zdrowia. Wskazał on posła PO jako osobę, która naciskała na podpisanie kontraktu z Sensor Cliniq.

Cztery lata temu media informowały, że Neumann walczył o interesy kliniki Sensor, która zajmuje się leczeniem wzroku. Lecznica pobierała od swoich pacjentów dodatkowe opłaty za leczenie. Dlatego też NFZ w 2013 roku wypowiedział jej umowę.

Pacjenci mieli dopłacać do leczenia refundowanego przez NFZ. Klinika złożyła odwołanie od tej decyzji i zapewniała, że żaden pacjent nie został zmuszony do opłaty, ale jedynie poinformowany o możliwości dopłaty.

Neumann miał się domagać od ówczesnej prezes Funduszu Agnieszki Pachciarz wyjaśnień na jakim etapie jest rozpatrywanie odwołań kliniki. Po jej odwołaniu NFZ aneksował umowę z Sensor Cliniq do końca 2014 roku.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/tvp.info.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here