By Mateusz Włodarczyk - www.wlodarczykfoto.pl (Own work) [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

Z sondażu Pollster dla dziennika „Super Express” wynika, że zdaniem Polaków żaden z przewodniczących partii opozycyjnych nie nadaje się na przywódcę partii zjednoczonych przeciwko PiS. Większość osób widzi w tej roli Donalda Tuska.

Ankietowanym zadano pytanie, kto powinien stanąć na czele partii Zjednoczonych przeciwko PiS. 42% osób odpowiedziało, że w tej roli najlepiej sprawdziłby się były premier i obecny szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Na drugim miejscu znalazł się prezydent Słupska Robert Biedroń, na którego zagłosowało 23% badanych. Podium zamknął Paweł Kukiz z 15% głosów. Lider Kukiz’15 osiągnął najwyższy wynik ze wszystkich przewodniczących sejmowych partii. Wyprzedził szefów PO, Nowoczesnej i PSL.

Na Władysława Kosiniaka-Kamyszka zagłosowało jedynie 6% osób. Jeszcze gorsze wyniki uzyskali Katarzyna Lubnauer i Grzegorz Schetyna Uzyskali oni odpowiednio 4 i 2 % głosów.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here