fot. Oryginał: Michał Józefaciuk Praca pochodna: TharonXX [CC BY-SA 3.0 pl], Wikimedia Commons

Prezydent Andrzej Duda w ciągu dwóch lat prezydentury ułaskawił jak dotąd 39 osób. Taką informację podała Wirtualna Polska.

W marcu prezydent Duda okazał prawo łaski dwóm osobom skazanym za zabójstwo i zniesławienie. W oficjalnym orzeczeniu napisano, że „Prezydent RP, podejmując decyzję o skorzystaniu z prawa łaski, miał na uwadze względy humanitarne – ciężką sytuację zdrowotną, odległy termin popełnienia czynu, zaawansowany wiek oraz bardzo trudną sytuację materialną”.

Inne dwie osoby zostały ułaskawione po skazaniu za kradzież. Warunkowo zawieszono wykonanie kar na trzy lata. Poza tym prezydent okazał prawo łaski osobie oskarżonej o wyłudzenie kredytu, a także fałszowanie dokumentów. Ułaskawione zostały też osoby skazane za rozbój, kradzież i handel narkotykami. Duda zastosował prawo łaski wobec Tomasza Wróblewskiego, byłego redaktora naczelnego „Wprost”, którego skazano na grzywnę za zniesławienie.

Przede wszystkim mówiono jednak o ułaskawieniu ministra koordynatora Mariusza Kamińskiego, bo prezydent skorzystał z prawa, nie czekając jeszcze na wyrok sądu drugiej instancji.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here