By Marek Mytnik (Bank Zachodni WBK) [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Portal 300polityka informuje, że premier Morawiecki w minioną sobotę przyjął dymisję kolejnych wiceministrów.

Premier Mateusz Morawiecki przyjął dymisję 10 wiceministrów. Zmiany w rządzie oficjalnie zostaną ogłoszone dzisiaj. O planowanych zmianach w resortach mówił m.in. szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marek Suski. Powiedział, że należy szukać oszczędności, a dymisje mają przygotować resorty do nowych zadań. Suski dodał, że nie ustalono z góry, ilu wiceministrów zostanie zdymisjonowanych. W kuluarach mówi się, że cięcia dotkną przede wszystkim Kancelarię Premiera.

O rządzie PiS, który jest największym w całej UE mówi się od jakiegoś czasu. Wprawdzie w gabinecie Morawieckiego jest 18 ministrów, ale liczba ministrów konstytucyjnych jest większa i liczy 22 osoby. W sumie jest aż 98 ministrów różnej rangi.

Z 86 osób, które pracują w 18 resortach, 33 to sekretarze stanu. Ustawa o Radzie Ministrów w teorii nie przewiduje zatrudnienia więcej niż jednego urzędnika tej rangi na resort.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here