By Bronisław Komorowski (photo by Jacek Turczyk) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Były prezydent Bronisław Komorowski na antenie Radia Zet odniósł się do możliwość połączenia partii opozycyjnych w jedną. Poza tym skomentował zdolności przywódcze Grzegorza Schetyny.

– Dochodzi do porozumienia w kwestii wyborów samorządowych, budowania wspólnych list, wyłaniania wspólnych kandydatur. Myślę, że przed opozycją demokratyczną, szczególnie przed PO i Nowoczesną, stoi zadanie trudne, ale dające szansę, jakim powinno być według mnie dążenie do świadomego procesu zjednoczenia – powiedział.

Jednak jego zdaniem chodzi nie o zjednoczenie ugrupowań, ale o zjednoczenie sił.

Byłego prezydenta zapytano również o Grzegorza Schetynę i Katarzynę Lubnauer, którzy są liderami PO i Nowoczesnej.

– Jestem cały nastawiony na to, żeby raczej podkreślać zalety obojga tych liderów. Grzegorz Schetyna jest niewątpliwie człowiekiem jednym z najbardziej doświadczonych w polskiej polityce i niesłychanie sprawnym, także jeżeli chodzi o zdolność opanowywania, kierowania pracą formacji politycznej- skomentował Komorowski.

Polityk zapytano o to, czy Schetyna jest w stanie porwać wyborców odparł, że charyzmy nie można kupić w sklepie.

– Jestem sceptyczny do takiego oczekiwania, że każdy lider będzie miał jakieś nieprawdopodobne cechy, które będą oznaczały, że wszyscy będą szczęśliwi na jego widok. Jarosław Kaczyński ma fatalne notowania osobiste, ale rządzi Polską w tej chwili – podsumował były prezydent.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here