fot. Flickr.com

Premier Beata Szydło napisała na Twitterze: „Dziękuję za wspólne dwa lata; życzliwym za wsparcie, krytykom za motywację”. Dzisiaj przypada druga rocznica desygnowania jej na premiera przez prezydenta Andrzeja Dudę.

9 listopada 2015 roku Komitet Polityczny PiS po wygranych wyborach do parlamentu zaakceptował kandydaturę Szydło na premiera oraz przedstawiony przez nią skład rządu. 12 listopada podczas pierwszego posiedzenia Sejmu dotychczasowa premier Ewa Kopacz złożyła dymisję swojego rządu. 13 listopada Andrzej Duda desygnował Szydło na premiera.

– Stajemy dziś przed wami, jako jedni z was, sprawy naszej ojczyzny będą dla nas zawsze najważniejsze – powiedziała wówczas premier.

W czasie swojego expose 18 listopada zadeklarowała zmianę formy sprawowania władzy.

– Ta ogromna potrzeba jest wynikiem ostatnich lat, kiedy to nastąpiło kompletne rozminięcie się oczekiwań obywateli z działaniem rządzących. I to dziś w tej izbie musimy jasno powiedzieć – polska polityka musi być inna. Pokora, praca, umiar, roztropność w działaniu i odpowiedzialność, a przede wszystkim słuchanie obywateli – to są zasady, którymi będziemy się kierować. Koniec z arogancją władzy i koniec z pychą – skomentowała.

Zapowiedziała, że w ciągu 100 dni sprawowania rządu zajmie się kwestią programu 500 plus. Program ten wszedł w życia 1 kwietnia 2016 roku.

Wicemarszałek Senatu Andrzej Bielan w TVN24 poinformował, że po wtorkowym posiedzeniu rządu będzie mieć miejsce wystąpienie premier, w którym podsumuje ona dwa lata rządów.

– Dzisiaj inaugurujemy tydzień, w którym będzie podsumowanie rządów pani premier Beaty Szydło. Jutro jest posiedzenie rządu, po nim wystąpienie pani premier – powiedział.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here