Piotr Liroy-Marzec złożył pozew cywilny o ochronę dóbr osobistych przeciw Jarosławowi Porwichowi, wiceszefowi Klubu Kukiz’15. Powodem są słowa pozwanego o „czyścicielach kamienic”, z którymi raper miał się rzekomo zadawać.

Liroy domaga się od pozwanego złożenia następującego oświadczenia na popularnych portalach: „Przepraszam Pana Posła na Sejm RP – Piotra Liroya Marca za naruszenie jego dóbr osobistych w postaci imienia i czci, do czego doszło na skutek sporządzenia i upublicznienia oświadczenia Prezydium klubu poselskiego Kukiz’15, którego byłem współautorem, a które to zawierało nieprawdziwe, niesprawdzone oskarżenia o to, że współpracownikami posła są czyściciele kamienic, osoby głęboko nieuczciwe, uwikłane w aferę reprywatyzacyjną w Warszawie”.

Poza tym Marzec domaga się wykupienia przez posła przeprosin o analogicznej treści w trzech najważniejszych stacjach telewizyjnych przed wieczornymi programami informacyjnymi. Oświadczenie ma przeczytać lektor. Oprócz tego Liroy domaga się, aby Porwich wpłacił 10 tysięcy złotych na cel charytatywny, a dokładniej fundację Domy Wspólnoty Chleb Życia siostry Małgorzaty Chmielewskiej.

Raper uważa, że mimo że w oficjalnym oświadczeniu klubu Kukiz’15 nie padły konkretne nazwiska, to oczywistym jest, że chodziło w tym przypadku o dyrektora biura poselskiego Macieja Maciejowskiego i Pawła Dulskiego będącego obecnie osobą prywatną.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / dziennik.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here