By Adrian Grycuk (Own work) [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons

Wprawdzie Ryszard Petru zapowiada, że nadal chce piastować wysokie stanowisko w Nowoczesnej i aktywnie działać w partii, ale inne zdanie na ten temat wydaje się mieć nowa przewodnicząca ugrupowania Katarzyna Lubnauer.

– Wiceprzewodniczący to są takie osoby, z którymi najbliżej się współpracuje, osoby zaufane. Jak widać ostatnio, zaufanie między mną a Ryszardem Petru nie kwitnie – powiedziała na antenie Polsat News.

Wybory na wiceprzewodniczących Nowoczesnej odbędą się 2 stycznia, kiedy miejsce mieć będzie pierwsze posiedzenie zarządu. Wiceszefowie są wybierani z liczącego 15 osób zarządu partii. Ten wybrany został 16 grudnia przez Radę Krajową. W zarządzie znalazł się m.in. Ryszard Petru.

Lubnauer w wywiadzie dla Polsat News powiedziała, że wiceprzewodniczącą prawdopodobnie zostanie Kamila Gasiuk-Pihowicz. Wymijająco odpowiedziała natomiast na pytanie o rolę Petru. Stwierdziła jedynie, że wiceprzewodniczącymi powinny zostać osoby zaufane, a jej zaufanie do byłego lidera Nowoczesnej nie kwitnie.

– Ostatnio padło dużo słów, które być może nie powinny paść – podsumowała.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here