fot. Aargambit (Praca własna) [CC BY-SA 3.0], Wikimedia Commons

Lider PO Grzegorz Schetyna powiedział, że w kolejny wtorek spotka się z nową szefową Nowoczesnej Katarzyną Lubnauer. Tematem będzie współpraca obu partii w Sejmie i przed wyborami parlamentarnymi. Schetyna chce przekonać Lubnauer do poparcia kandydatury Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy.

Lubnauer w sobotę została przewodniczącą Nowoczesnej. We wtorek poinformowała, że ma zamiar w najbliższym czasie spotkać się z liderami innych partii opozycyjnych. Do spotkania z liderem PO dojdzie już za kilka dni.

– Będziemy o wszystkim rozmawiać – o współpracy parlamentarnej, która trwa; także tej instytucjonalnej, partyjnej, oczywiście z akcentem na koalicje w sejmikach i w dużych miastach wokół kandydatów na prezydentów miast – powiedział Schetyna.

Dodał, że wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta stolicy jest Rafał Trzaskowski.

– Ale pani przewodnicząca Lubnauer zna moje zdanie: będziemy wspierać najlepszych kandydatów, takich, którzy mają największe szanse na zwycięstwo. Mamy szczęście, że Rafał Trzaskowski jest takim kandydatem, i będę gorąco przekonywał panią przewodniczącą Katarzynę Lubanuer, żeby podzieliła moją opinię – dodał.

Tydzień temu Schetyna i były już lider Nowoczesnej Ryszard Petru poinformowali, że Poseł PO Rafał Trzaskowski będzie wspólnym kandydatem obu partii na prezydenta stolicy. W przypadku wygranej wiceprezydentem zostanie Paweł Rabiej z Nowoczesnej.

Lubnauer w sobotę na antenie TVN24 powiedziała, że na razie nie ma porozumienia między Nowoczesną i PO w sprawie kandydata na prezydenta Warszawy. Dodała, że partie muszą jeszcze raz po partnersku się porozumieć.

– Zawsze mówimy, że w takich sytuacjach pacta sunt servanda (umów należy dotrzymywać). Powinniśmy zrobić wszystko, żeby to, co udało się zrobić w Warszawie, było kontynuowane – skomentował Schetyna.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here