Były kandydat na prezydenta Marian Kowalski poinformował o utworzeniu nowej partii. 11 listopada w Lublinie odbyła się konferencja założycielska Ruchu 11 listopada. Na jego oprócz Kowalskiego stanęli Paweł Chojecki i Andrzej Turczyn.

Kowalski napisał na Twitterze: „Rozpoczynamy nowy marsz niepodległości Polaków! Koniec potępiania za stanie pod blokiem, nazywanie patriotów naziolami. Polska to wielki i dumny naród!”. W czasie spotkania w Lublinie Kowalski ogłosił te hasło nowej partii: „Konserwatyzm=Antykomunizm, czyli 3XP – silny Paszport, silny Portfel, nabity Pistolet”.

– Dlaczego ruch 11 Listopada? Bo kwestia niepodległości i budowy własnego państwa jest rzeczą fundamentalną, a zachowanie suwerenności jest rzeczą najważniejszą – powiedział Kowalski.

W logo nowej partii znalazł się biało-czerwony liść dębu, który symbolizować ma siłę i tradycję.

– Uważam, że ten ruch wypełni pewną lukę polityczną, zwłaszcza jeśli mamy na myśli tę część prawicową, patriotyczną, konserwatywną – dodał Kowalski.

Wśród postulatów nowej partii znajduje się likwidacja ZUS i wprowadzenie tzw. emerytury obywatelskiej, oparcie energetyki na polskim węglu oraz zapewnienie obywatelom prawa do posiadania broni.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here