fot. By Michał Józefaciuk (Senat Rzeczypospolitej Polskiej) [CC BY-SA 3.0] Wikimedia Commons

W audycji „Sygnały dnia” w radiowej Jedynce marszałek Senatu Stanisław Karczewski powiedział, że jest brany pod uwagę jako kandydat PiS na prezydenta stolicy.

O tym, że Karczewski mógłby być kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Warszawy w wyborach samorządowych w roku 2018 pisał już portal 300polityka. O komentarz na ten temat poproszono go w radiowej Jedynce.

– Jestem związany z Warszawą, tu się urodziłem, wychowałem, szkoła podstawowa, szkoła średnia, studia wyższe… Mieszkam od wielu lat w Warszawie, kocham to miasto. Widać, że stolica potrzebuje zmian. Sprawa związana z reprywatyzacją pokazuje, że są potrzebne zmiany, zasługują na nie mieszkańcy – powiedział marszałek Senatu.

Karczewski wskazał, że w kwestii kandydowania nie mówi tak, ani nie. Zaznaczył, że jest jeszcze sporo czasu na wskazanie kandydata na prezydenta.

– Będzie decydować partia. Na pewno Warszawa potrzebuje nowego powiewu, tlenu, nawet dosłownie, problem smogu jest do rozwiązania. Nie deklaruję niczego – dodał.

Do tej pory w kontekście planowanych na przyszły rok wyborów samorządowych wśród kandydatów na prezydenta stolicy wymieniano Jacka Sasina, wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego, który kieruje pracami Komisji Weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji czy Jarosława Krajewskiego, członka komisji śledczej ds. Amber Gold.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here