The Chancellery of the Senate of the Republic of Poland [CC BY-SA 3.0 pl (https:/

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski skomentował pomysł wicepremiera Jarosława Gowina w zakresie tzw. głosowania rodzinnego. Powiedział, że jest to propozycja, która radykalnie zmieniłaby obecny model demokracji.

– Jest to propozycja, która radykalnie zmieniłaby dotychczasowy model demokracji. Polega on na tym, że świadomi, ponoszący za to odpowiedzialność obywatele wybierają swoje władze. Większość z tych obywateli to rodzice, którzy decydując, na kogo zagłosują, uwzględniają również przyszłość swoich dzieci – podsumował marszałek Senatu.

Gowin koncepcję głosowania rodzinnego zaproponował w sobotę w czasie konwencji PiS w Warszawie. Jego zdaniem chodzi o to, aby rodzice, którzy wychowują małe dzieci mieli do dyspozycji nie tylko swój głos, ale i głos dzieci.

– Te dzieci są przyszłością Polski. Ci, którzy wychowują te dzieci, myślą nie tylko o własnym dobru, myślą o dobru całej Polski, co powinno znaleźć też wyraz w systemie wyborczym, systemie głosowania – dodał.

Karczewski stwierdził, że przyjęcie propozycji Gowina wymagałoby dodatkowo zmiany konstytucji, ale do tego raczej nie dojdzie.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/tvp.info.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here