Rory_Stewart
Chris McAndrew [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

Rory Stewart, brytyjski minister do spraw rozwoju międzynarodowego odniósł się do kwestii dżihadystów.

– To bardzo trudne wybory moralne, ale osoby, które się zradykalizowały i przyłączyły do tak zwanego Państwa Islamskiego stanowią wielkie zagrożenie dla Wielkiej Brytanii i dlatego w niemal każdym przypadku powinny zostać zabite – powiedział.

Komentarz ten jest zgodny ze stanowiskiem brytyjskiego rządu.

Stewart wypowiedział się na ten temat po tym gdy wysoki rangą amerykański wysłannik koalicji walczącej z ISIS, Brett McGurk przyznał, że jego misją było zapewnienie, że każdy zagraniczny bojownik ISIS zginie.

– Oni są całkowicie oddani, jak członkowie Państwa Islamskiego, sprawie stworzenia kalifatu. Wyznają ekstremalnie nienawistną doktrynę obejmującą zabijanie samych siebie, zabijanie innych oraz starania, by poprzez przemoc i brutalność stworzyć państwo rodem z VII czy VIII wieku. Wobec tego obawia się, że musimy poważnie traktować fakt, że ci ludzie stanowią zagrożenie dla nas. I niestety jedynym sposobem radzenia sobie z nimi jest zabicie ich – skomentował Stewart.

12 października minister obrony Wielkiej Brytanii Michale Fallon stwierdził, że brytyjscy dżihadyści w Syrii i Iraku uczynili siebie usprawiedliwionym celem i mogą znaleźć się po złej stronie amerykańskiej czy brytyjskiej rakiety.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / tvn24.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here